Z okazji zbliżających się świąt, przygotowaliśmy i przekazaliśmy paczki dla kombatantów z województwa warmińsko-mazurskiego. To wspólna cykliczna inicjatywa naszej Fundacji, PGNiG Grupa Kapitałowa oraz Stowarzyszenia im gen bryg Bolesława Nieczuja-Ostrowskiego, która odbyła się przy wsparciu 4 Warmińsko-Mazurskiej Brygady Obrony Terytorialnej.
Akcja odbywa się pod Patronatem Honorowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda Kombatanci otrzymali także list od wiceministra w Ministerstwie Aktywów Państwowych Andrzeja Śliwki oraz kartki świąteczne wykonane przez dzieci.
„W Fundacji PGNiG głęboko wierzymy w to, że pamięć o historii i szacunek do bohaterów mają istotny udział w przekazywaniu dobrych wzorców młodym pokoleniom. Od wielu lat angażujemy się w działania pomocowe dla środowisk kombatanckich. W tym roku odwiedzimy Bohaterów wojny obronnej 39-roku, Powstańców Warszawskich, żołnierzy Armii Krajowej, WiN-u, ZWZ oraz rodziny zesłane na Sybir. Mamy nadzieję, że dzięki inicjatywie naszej Fundacji oraz Stowarzyszenia gen. Nieczuja-Ostrowskiego, zbliżające się święta wielkanocne będą dla tych osób wolne od trosk. Tym symbolicznym gestem chcemy podziękować za ich patriotyzm, męstwo oraz poświęcenie” – powiedziała Karolina Dłuska, prezes Fundacji PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza.