We wtorek, 21 czerwca br., odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród laureatom projektu „Być jak Ignacy”.

W tej edycji programu, oprócz postaci historycznych, uczestnicy mieli okazję poznać współczesnych badaczy, którzy podzielili się z nimi swoim doświadczeniem i wiedzą oraz kulisami pracy naukowej. Dodatkowo, grupy biorące udział w projekcie przez cały rok szkolny realizowały zadania oraz prace konkursowe, za które przyznawane były punkty. Na liście laureatów z najwyższymi wynikami znalazło się 30 kół naukowych.

Uroczysta gala finałowa projektu odbyła się na terenie warszawskiej siedziby PGNiG SA przy ul. Kasprzaka. Wręczeniu nagród towarzyszyła całodzienna integracja dla uczestników programu i zaproszonych gości. Uczniowie mogli skorzystać tego dnia
z licznych atrakcji naukowych, animacji oraz strefy DIY. Nie zabrakło również poczęstunku i oprawy muzycznej.

– „Być jak Ignacy” to flagowy program Fundacji PGNiG. Cieszymy się, że projekt ten cieszy się niesłabnącą popularnością. W tym roku odnotowaliśmy rekordową liczbę zarejestrowanych kół naukowych, które zgłosiły łącznie ponad 2200 prac konkursowych. W imieniu Fundacji pragnę podziękować wszystkim uczestnikom oraz pogratulować zwycięzcom. Wasza otwartość do pracy i nauki oraz odwaga
w zdobywaniu nowej wiedzy to postawy godne pochwały i naśladowania – podkreślił Marcin Gargas, Członek Zarządu Fundacji PGNiG.