Nasza fundacja przekazała ponad 1 milion złotych na rzecz Caritas Archidiecezji Krakowskiej, Caritas Archidiecezji Lubelskiej oraz Caritas Archidiecezji Przemyskiej zapewniając pomoc humanitarną dla obywateli Ukrainy m. in. żywność, leki i środki higieniczne, a także zakwaterowanie dla ukraińskich dzieci i ich rodzin.
„Bardzo ważne dla nas jest, by pomoc była kierowana lokalnie, dlatego podjęliśmy decyzję o współpracy z Caritas archidiecezjalnymi, które prowadzą szerokie działania pomocowe, odpowiadając na aktualne potrzeby. Dotychczas pomogliśmy Caritas Archidiecezji Lubelskiej, Caritas Archidiecezji Krakowskiej oraz Caritas Archidiecezji Przemyskiej. Wsparcie obejmuje pomoc w Polsce, ale również na terenach objętych wojną” – powiedziała Karolina Dłuska, prezes Fundacji PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza.