13 października 2022 r. odbyło się uroczyste otwarcie zrewitalizowanego Muzeum Gazowni Warszawskiej (dawniej Gazownia Warszawska, Gazownia na Woli).

W otwarciu odnowionego Muzeum Gazowni Warszawskiej wzięli udział m.in. Wojewoda Mazowiecki Pan Konstanty Radziwiłł, Zarząd PGNiG z Panią Prezes Iwoną Waksmundzką-Olejniczak oraz Zarząd Fundacja PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza z Panią Prezes Kingą Szewczyk. Dyrektor Muzeum Piotr Gnidiuk odczytał list od Wicepremiera, Ministra Aktywów Państwowych Jacka Sasina

Kinga Szewczyk, prezes Fundacji PGNiG powiedziała, że „interaktywna część wystawy stałej przybliży proces wytwarzania gazu z węgla, pomoże zrozumieć, jak działała dawna gazownia”. „Przygotowaliśmy także filmy, które przybliżą dawne czasy i pomogą przenieść się w klimat XIX-wiecznej Polski. Zmieniając muzeum postanowiliśmy także wprowadzić do naszej oferty różne warsztaty i zajęcia edukacyjne. Wierzymy, że dzięki temu to miejsce będzie stale i chętnie odwiedzane przez najmłodszych i zainspiruje ich do różnych eksperymentów i działań” – dodała.

Zapraszamy do odwiedzenia Muzeum Gazowni Warszawskiej