25 czerwca 2024 r. Mobilne Laboratorium Naukowe „Być jak Ignacy” zawita do Tarnowa Podgórnego. W ramach wydarzenia „Początek Wakacji z Ignacym Łukasiewiczem”, organizowanego przez Fundację PGNiG, dzieci, młodzież i dorośli z gminy będą mieli niepowtarzalną okazję uczestniczyć w interaktywnych warsztatach naukowych i pokazach eksperymentów.

Mobilne Laboratorium Naukowe to innowacyjny projekt edukacyjny, który podróżuje po całej Polsce, inspirując młodych ludzi do odkrywania tajemnic nauki. Projekt czerpie inspirację z życia i osiągnięć Ignacego Łukasiewicza – wynalazcy lampy naftowej i pioniera przemysłu naftowego, promując jego dziedzictwo oraz wartości związane z nauką i technologią.

W programie wydarzenia w Tarnowie Podgórnym zaplanowano:
• warsztaty naukowe: uczestnicy będą mieli możliwość samodzielnego przeprowadzenia eksperymentów z zakresu fizyki i chemii,
odkrywając w ten sposób podstawowe informacje o paliwach kopalnianych,
• pokazy naukowe: widowiskowe pokazy eksperymentów, które pobudzą ciekawość i zachwycą zarówno młodszych, jak i starszych widzów.
• strefa EDUtainment: uczestnicy będą mieli okazję nadmuchać gigantyczną torbę wiatrową jednym dmuchnięciem, poznając przy tym prawo
Bernoulliego, które jest jednym z fundamentalnych praw fizyki gazów.
• konkursy i zabawy edukacyjne: atrakcyjne nagrody dla najaktywniejszych uczestników oraz wiele zabaw edukacyjnych, które umilą czas
spędzony w mobilnym laboratorium.

Wydarzenie odbędzie się przy Centrum Demokracji i Integracji Obywatelskiej w godzinach 10:00-15:00 i jest otwarte dla wszystkich mieszkańców. Dzięki inicjatywie Fundacji PGNiG, udział w zajęciach jest bezpłatny, co pozwala każdemu na skorzystanie z tej wyjątkowej okazji do naukowej zabawy.

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych do udziału w tym naukowym święcie. Nie przegapcie tej wyjątkowej okazji do rozpoczęcia wakacji w towarzystwie Ignacego Łukasiewicza i świata nauki!