6 czerwca w Muzeum Gazowni Warszawskiej odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród laureatom naszego programu Być jak Ignacy.

W ramach wydarzenia uhonorowane zostały koła naukowe, które zajęły miejsca 1, 2 i 3 w każdej z trzech kategorii wiekowych. Na uczestników czekała moc atrakcji, m.in. zwiedzanie Muzeum Gazowni Warszawskiej i Terenowa Gra Miejska . Nie zabrakło również poczęstunku.

Laureaci otrzymali symboliczne czeki i dyplomy, a dzieci z kół naukowych pakiety nagród. Dla wyróżnionych szkół i nauczycieli przyznano nagrody pieniężne, a dla uczniów przewidziano nagrody rzeczowe. Łączna wartości nagród wyniosła ponad 300 000 złotych.

„Być jak Ignacy” to flagowy program Fundacji PGNiG. Cieszymy się, że projekt ten cieszy się niesłabnącą popularnością. W tym roku odnotowaliśmy rekordową liczbę zarejestrowanych kół naukowych było ich ponad 3000.

Tytuł Naukowej Szkoły Roku 2023/2024 otrzymali Młodzi Odkrywcy ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Kazimierza Wielkiego w Brzezinach. Gratulujemy!

Tytuły Naukowej Szkoły Ignacego otrzymały:
W klasach 1-3:
1 Szkoła Podstawowa im. Józefa Piłsudskiego w Idzbarku Idzbarscy naukowcy
2 Szkoła Podstawowa im. Jana Kochanowskiego w Chęcinach Odnawiaki
3 Szkoła Podstawowa im. Ewarysta Estkowskiego w Mikstacie Energo Ekipa
4 Szkoła Podstawowa im. Króla Zygmunta Augusta w Wasilkowie Dzieci Ignacego
4 Szkoła Podstawowa im. Jana Brzechwy w Lesznie Górnym Ciekawi Świata
6 Szkoła Podstawowa im. Onufrego Kopczyńskiego w Czerniejewie Mali Naukowcy
6 Szkoła Podstawowa im. Pamięci Ofiar Stutthofu w Sztutowie Mądrusie
8 Szkoła Podstawowa nr 28 im. Królowej Jadwigi w Bytomiu Koło Małych Odkrywców
9 Szkoła Podstawowa nr 5 im. Janusza Korczaka w Jaworze Super Green
9 Szkoła Podstawowa nr 1 im. Ludwika Holesza w Świerklanach Klub Bystrzaka

W klasach 4-6:
1 Szkoła Podstawowa nr 1 im. Kazimierza Wielkiego w Brzezinach Młodzi Odkrywcy
2 Szkoła Podstawowa nr 5 im Janusza Korczaka w Jaworze Szaleni Naukowcy.
3 Szkoła Podstawowa nr 2 im. Olimpijczyków Polskich w Pile Energetyczne koło naukowe
4 Szkoła Podstawowa Milenium im. Jana Pawła II w Popowie Kościelnym Ambasadorzy Nauki
5 Szkoła Podstawowa im. Kazimierza Wielkiego w Rogach MądRogi
6 Szkoła Podstawowa w Boguszy Bystrzaki Boguszaki