Fundacja PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza serdecznie zaprasza wszystkich entuzjastów nauki na tegoroczny Piknik Naukowy – największą w Europie plenerową imprezę o tematyce naukowej. Celem tego wyjątkowego wydarzenia, które odbędzie się 15 czerwca wokół PGE Narodowego, jest popularyzacja wiedzy z różnych dziedzin naukowych. Piknik Naukowy to okazja do zapoznania się z najnowszymi badaniami, uczestnictwa w kultowych eksperymentach, ciekawych warsztatach oraz zapierających dech w piersiach pokazach, przeznaczonych dla osób w każdym wieku.

W ramach Pikniku, Fundacja PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza zaprezentuje swój naukowy autobus – mobilne laboratorium, który będzie można znaleźć na stanowisku E15 w strefie kulturowo-naukowej. Odwiedzający będą mieli okazję zobaczyć ponad 100-letnie sprzęty i odczynniki chemiczne oraz wcielić się w rolę małych naukowców. Unikalne pokazy przybliżą ciekawostki z życia wybitnego naukowca Ignacego Łukasiewicza, ukazując jego wkład w rozwój nauki.

Na stanowisku F20 w strefie rodzinnej swoje atrakcje zaprezentuje również Muzeum Gazowni Warszawskiej, oferując m.in. możliwość tworzenia musującego pudru do kąpieli oraz budowy elektrowni wiatrowej z materiałów recyklingowych.

Piknik Naukowy to doskonała okazja, aby spędzić dzień w inspirującym i edukacyjnym otoczeniu. Z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie dzięki bogatej ofercie i różnorodnym aktywnościom.

Wstęp na Piknik Naukowy jest bezpłatny.