W niedzielę, 11 marca odbyła się pierwsza pielgrzymka Żołnierzy Niezłomnych na Jasna Górę. W czasie uroczystości Piotr Woźniak, Prezes Zarządu PGNiG odsłonił pamiątkową tablicę poświęconą Żołnierzom Niezłomnym. Fundatorem tablicy jest Fundacja PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza.

Trwa przywracanie godności ludzkiej i należnej chwały Żołnierzom Niezłomnym, żołnierzom, mówimy często, wyklętym przez system i niepamięć – mówił w swojej homilii metropolita gdański abp Sławoj Leszek Głódź, który przewodniczył dziękczynnej Mszy Świętej. Po liturgii odbyło się poświęcenie i odsłonięcie tablicy. Byli na nim obecni również przedstawiciele władz państwowych.

Do uczestników pielgrzymki Prezydent Andrzej Duda napisał specjalny list, który został odczytany przez prof. Andrzeja Waśko, członka Narodowej Rady Rozwoju przy Kancelarii Prezydenta RP. Prezydent podziękował organizatorom i wszystkim, którzy przyczyniają się do krzewienia ideałów Żołnierzy Wyklętych. – Stoją oni dziś w długim szeregu naszych rodaków zasłużonych dla sprawy wolnej, niepodległej Rzeczypospolitej i jestem przekonany, że jak długo istnieć będzie nasz naród i suwerenne państwo, tak długo czcić będziemy ich czyny bojowe i konspiracyjne, a z ich przykładu czerpać będą następne generacje Polek i Polaków.

Tablicę pamiątkową odsłonił Piotr Woźniak, Prezes Zarządu PGNiG. Podkreślił zaangażowanie   Spółki w propagowanie pamięci o bohaterach, którzy walczyli o wolność i niepodległość Polski. – Żołnierzom Niezłomnym należą się szczególne podziękowania.  Trafiliście do najlepszego panteonu, jaki można sobie wyobrazić – mówił po odsłonięciu tablicy do zgromadzonych weteranów.

Zobacz film z wydarzenia.