Projekt „Być jak Ignacy” zaprezentowany podczas ŚDM w Krakowie.

W dniach 25-31 lipca, podczas Światowych Dni Młodzieży w Krakowie nasza fundacja miała zaszczyt zaprezentować swój najnowszy projekt „Być jak Ignacy” w Pawilonie Polskim, który zbudowany został pod Wawelem.

Fundacja PGNiG od lat wspiera działania w zakresie kultury i dziedzictwa narodowego, a także nauki i edukacji oraz nauk podstawowych i technicznych – mówi Łukasz Strzelecki, prezes fundacji. Postanowiliśmy w ramach swojej działalności podjąć się zadania połączenia w jednym projekcie przywracania pamięci historycznej o wybitnych Polakach oraz edukacji i popularyzacji nauki wśród dzieci i młodzieży – dodaje Strzelecki.

Młodzież z całego świata zwiedzająca kolejne namioty składające się na Pawilon Polski miała okazję poznać także postać Ignacego Łukasiewicza. – Przygotowaliśmy animowany film, który przybliża młodym ludziom osobę polskiego wynalazcy i przemysłowca, historię innowatora owych czasów oraz znaczenie tego, czego dokonał. W Polskim Górnictwie Naftowym i Gazownictwie jesteśmy spadkobiercami jego pracy. Ignacy Łukasiewicz jest też patronem naszej fundacji – zaznaczył Łukasz Kroplewski, wiceprezes zarządu PGNiG SA ds. rozwoju, który wziął udział w oficjalnym otwarciu ekspozycji. – Prezentacja jest też zapowiedzią kampanii edukacyjnej, która niebawem wystartuje w szkołach – dodał.

Akcja „Być jak Ignacy” skierowana jest do dzieci i młodzieży – twórców przyszłości Polski i polskiej myśli technicznej, bo to właśnie im najbardziej potrzebne są dobre przykłady, na których mogliby się wzorować, a przede wszystkim odwaga i wiara w to, że warto wierzyć we własne siły i marzenia.