Muzeum Gazowni Warszawskiej 20 października ponownie zamieni się w centrum edukacyjnych inspiracji. Otwarte wydarzenie, organizowane przez Grupę ORLEN z okazji Światowego Dnia Energii, przybliży odwiedzającym ważną rolę energii w naszym codziennym życiu i możliwości jej efektywnego wykorzystania. Będzie to również okazja, aby poznać najnowsze rozwiązania i niskoemisyjne technologie stosowane dziś w energetyce.
– W ramach Światowego Dnia Energii, wspólnie ze spółkami Grupy ORLEN, przygotowaliśmy bogaty program interaktywnych atrakcji. Chcemy w przystępny sposób przedstawić uczestnikom wydarzenia najważniejsze zagadnienia związane z energią i paliwami – mówi Kinga Szewczyk, prezes Fundacji PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza.
Tegoroczna edycja Światowego Dnia Energii w Muzeum Gazowni Warszawskiej będzie okazją do zdobycia i poszerzenia wiedzy m.in. o produkcji i wykorzystaniu energii z wiatru czy atomu oraz o możliwościach zastosowania wodoru w transporcie. Poznanie najnowszych, przyjaznych środowisku technologii, stosowanych w sektorze energetyczno-paliwowym, umożliwi m.in. wystawa modeli turbiny wiatrowej, reaktora modułowego SMR, czy stacji tankowania wodoru. Uczestnicy będą mogli przyjrzeć się z bliska specjalnej ekspozycji „Mały atom”, która przedstawi korzyści płynące z energetyki jądrowej w kontekście jej wysokiej efektywności oraz roli w przeciwdziałaniu zmianom klimatycznym. Nie zabraknie również warsztatów, podczas których młodsi uczestnicy własnoręcznie zbudują wiatrak z materiałów pochodzących z recyklingu.
– Atrakcje, które zaplanowaliśmy, są skierowane zarówno do dzieci, młodzieży, jak i dorosłych. Naszym celem jest edukacja w zakresie odpowiedzialnego wykorzystania energii oraz zachęcanie do refleksji nad współczesnymi wyzwaniami energetycznymi i klimatycznymi. Jednocześnie, chcemy pokazać, jak my, jako Grupa ORLEN, dążymy do nisko- i zeroemisyjności, wdrażając nowoczesne technologie w realizowanych inwestycjach – dodaje Kinga Szewczyk.
Z okazji Światowego Dnia Energii, 20 października Muzeum Gazowni Warszawskiej (wejście od ul. Seweryna Krzyżanowskiego) będzie otwarte dla odwiedzających w godz. 10-18. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.