Na uczestników czekały liczne atrakcje. Z uwagi na obchodzone w tym roku 130-leci Gazowni na Woli, przewodnicy oprowadzający zwiedzających po Muzeum ubrani byli w stroje z okresu la belle epoque. To właśnie wtedy, w 1888 r. zbudowano Gazownię w ówczesnej wsi Wola. Z okazji tego jubileuszu Fundacja PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza – organizator imprezy – wydała serię unikalnych, kolekcjonerskich pocztówek z archiwalnymi zdjęciami Gazowni. Gadżety mógł zabierać ze sobą każdy gość Muzeum.
Tegoroczna edycja „Nocy Muzeów” wyróżniała się ze wszystkich poprzednich zastosowaniem specjalnego oświetlenia, które pozwoliło uczestnikom jeszcze bardziej wczuć się w industrialny klimat miejsca. Po raz kolejny zaprezentowano mapping kinetyczny „Duchy przeszłości”, dzięki któremu pomieszczenia Muzeum Gazownictwa ożyły. Zwiedzający mieli okazję zobaczyć, jak wyglądało życie codzienne w przedwojennej warszawskiej kamienicy i jak wielką rolę w ówczesnych czasach pełnił gaz.
Wiele osób po zwiedzeniu Muzeum zostało na jego terenie, aby skosztować przysmaków kuchni meksykańskiej, potańczyć w rytm elektroswingu oraz zobaczyć pokaz zapalania latarni gazowych.
Z Muzeum Gazownictwa nadawało plenerowe studio Radia Dla Ciebie [POSŁUCHAJ]