Grupa ORLEN

2016-07-29

Ponad 8 tys. żołnierzy AK objętych kompleksową pomocą medyczną dzięki Fundacji PGNiG

Troska o bohaterów, którym zawdzięczamy naszą niepodległość, to nie tylko pamięć i oddawanie im czci. To także konkretna pomoc w ich bieżących potrzebach. Z tą myślą Fundacja Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa im. Ignacego Łukasiewicza, w ramach programu „Rozgrzewamy polskie serca”, udzieliła wsparcia Przychodni Fundacji Pomocy na rzecz Żołnierzy AK im. gen. bryg. Leopolda Okulickiego ps. „Niedźwiadek”.
Ilustracja

Dlaczego to jest dla nas takie ważne? Niegdyś walczyli o życie rodaków, dziś sami potrzebują naszego wsparcia. Przychodnia Fundacji Pomocy na rzecz Żołnierzy AK to jedyna w Polsce placówka specjalistyczna dla weteranów II wojny światowej i ich rodzin. Idealnie więc wpisuje się w ramy pomocy tym, dla których los naszego kraju nigdy nie był obojętny. – Jako Fundacja PGNiG, angażujemy się w działania na rzecz polskiej historii i wspólnoty narodowej. Wspierany przez nas projekt bezpłatnych badań medycznych, z których skorzystają weterani i inwalidzi wojenni, stanowi niejako cząstkę długu, jaki mamy obowiązek dziś spłacić. Hołd Niezłomnym oddajemy nie tylko salwami honorowymi, a realnymi czynami – mówi Janusz Kowalski, Wiceprezes Zarządu ds. korporacyjnych PGNiG SA.

W stołecznej przychodni kompleksową opieką medyczną objętych jest ponad 8 tys. żołnierzy AK i ich współmałżonków. Około 300 z nich przekroczyło 90. rok życia. Nad zdrowiem pacjentów czuwa 30 lekarzy w 20 specjalnościach.