Podczas zajęć uczniowie poznali czterech wybitnych polskich naukowców i wynalazców:
Stanisławę Adamowiczową – lekarkę oraz specjalistkę zdrowia publicznego, która zawodowo zajmowała się między innymi tematyką epidemiologii chorób zakaźnych i społecznych, statystyką oraz zagadnieniami urodzeń.
Jana Czochralskiego – odkrywcę metody pomiaru szybkości krystalizacji metali, którą obecnie wykorzystuje się do otrzymywania monokryształów, służących do produkcji mikroprocesorów w urządzeniach elektronicznych.
Mieczysława Bekkera – publicystę i konstruktora, który przewodniczył zespołowi NASA podczas budowania łazika księżycowego. Zaprojektowany przez nich łazik brał udział w misjach Apollo 15,16 oraz 17.
Józefa Hofmanna – pianistę, który od najmłodszych lat grał koncerty na całym świecie oraz wynalazcę, który stworzył lub ulepszył ponad 70 przedmiotów.
23 czerwca 2020 r. odbyła się gala finałowa programu. Z uwagi na sytuację epidemiologiczną w kraju została zorganizowana w formie transmisji LIVE na profilu Być jak Ignacy w serwisie Facebook. Gala podsumowała tegoroczne zmagania kół naukowych a w jej trakcie przyznane zostały nagrody.
Laureatami zostały szkoły, których koła naukowe wykazały się największym zaangażowaniem i przygotowały najciekawsze prace końcowe. Z każdego z województw wyłoniona została zwycięska szkoła, która otrzymała tytuł Naukowej Szkoły Ignacego. Ponadto przyznanych zostało 20 nagród specjalnych dla wyróżniających się kół naukowych. Na koniec przyznano najważniejszy tytuł Szkoły Roku 2020, a uczestnicy gali wspólnie obejrzeli zwycięską pracę.
ZAPRASZAMY DO WZIĘCIA UDZIAŁU W V EDYCJI.