Grupa ORLEN

2024-06-17

Fundacja na Pikniku Naukowym – 15 czerwca

15 czerwca nasza Fundacja wzięła udział w największej w Europie plenerowej imprezie popularyzującej naukę, organizowanej przez Polskie Radio oraz Centrum Nauki Kopernik. Piknik Naukowy to wydarzenie, które co roku przyciąga tysiące entuzjastów nauki, oferując im możliwość uczestnictwa w licznych warsztatach, pokazach i eksperymentach.
Ilustracja

Cieszymy się, że mogliśmy wnieść swój wkład w to wyjątkowe wydarzenie, prezentując nasze mobilne laboratorium „Być Jak Ignacy”. Naukobus pozwala odwiedzającym na własne oczy zobaczyć, jak fascynujący i dostępny może być świat nauki. Uczestnicy mieli możliwość samodzielnego wykonywania eksperymentów, które nie tylko bawiły, ale przede wszystkim uczyły i inspirowały do dalszego zgłębiania tajników nauki.

Jednym z punktów naszego stoiska były pokazy poświęcone Ignacemu Łukasiewiczowi – wybitnemu polskiemu wynalazcy. Dzięki naszym prezentacjom, odwiedzający mogli poznać mniej znane aspekty jego życia i pracy, a także dowiedzieć się, jakie znaczenie miały jego odkrycia dla rozwoju nauki i przemysłu. Ignacy Łukasiewicz to postać, której dziedzictwo jest dla nas niezmiernie ważne i cieszymy się, że mogliśmy przybliżyć jego osiągnięcia szerokiej publiczności.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy odwiedzili nasze stoisko i uczestniczyli w naszych pokazach. Wasze zainteresowanie i entuzjazm były dla nas ogromną motywacją i dowodem na to, że nasze działania mają sens. Mamy nadzieję, że każdy z Was znalazł coś inspirującego i wartościowego, co zachęci Was do dalszego eksplorowania świata nauki.

Już teraz z niecierpliwością czekamy na kolejną edycję Pikniku Naukowego. Do zobaczenia za rok!