W przeddzień 200. rocznicy urodzin Ignacego Łukasiewicza — patrona naszej fundacji i jednego z najwybitniejszych polskich naukowców i wynalazców, zapraszamy do zapoznania się z wystawą planszową, która eksponowana jest na ogrodzeniu budynku Centrali PGNiG w Warszawie od ul. M. Kasprzaka 25.
Wystawa powstała z okazji obchodów Roku Ignacego Łukasiewicza, ogłoszonego przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej.
Plansze pozwolą zapoznać się z dokonaniami i rolą naszego patrona, będącego ojcem polskiego przemysłu naftowego. Ignacy Łukasiewicz był także farmaceutą, patriotą oraz działaczem niepodległościowym.
Uzupełnieniem treści wystawy są kolaże, które powstały z wykorzystaniem archiwalnych i współczesnych materiałów.
Koloryzowane grafiki wykonano na zlecenie Fundacji PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza. Stanowią one artystyczną interpretację materiałów archiwalnych.