Od 1 sierpnia 2018 r. na terenie Gazowni Warszawskiej przez 63 dni był oświetlony komin, jako upamiętnienie 74. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego.

Przez 63 noce zabytkowy komin na terenie centrali PGNiG w Warszawie był podświetlony na biało-czerwono. W ten sposób Fundacja PGNiG chciała uczcić pamięć o Powstańcach.

– 1 sierpnia 1944 roku to szczególna data w historii Polski i Warszawy. Tego dnia Warszawiacy chwycili za broń i wystąpili przeciwko okupantowi. W tej nierównej walce wytrwali 63 dni, chociaż wielu sądziło, że jest to niemożliwe. Powstanie Warszawskie to przykład niezwykłej odwagi, poświęcenia i wiary w zwycięstwo, które dzisiaj wspominamy – powiedział Piotr Woźniak, Prezes Zarządu PGNiG SA.

Fundacja, chcąc okazać swój szacunek wobec bohaterów, od 2016 roku prowadzi program „Rachunek Wdzięczności PGNiG”.

W 2018 roku „Rachunek wdzięczności PGNiG” został rozszerzony o górników, którzy brali udział w strajku w Kopalni „Wujek” w trakcie stanu wojennego.

Od ponad dwóch lat Fundacja PGNiG prowadzi także program „Rozgrzewamy Polskie Serca”. Jego celem jest przypominanie o ważnych wydarzeniach z historii Polski, przybliżanie życiorysów bohaterów oraz promocja postaw patriotycznych wśród młodzieży.