Troska o bohaterów, którym zawdzięczamy naszą niepodległość, to nie tylko pamięć i oddawanie im czci. To także konkretna pomoc w ich bieżących potrzebach. Z tą myślą Fundacja Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa im. Ignacego Łukasiewicza, w ramach programu „Rozgrzewamy polskie serca”, udzieliła wsparcia Przychodni Fundacji Pomocy na rzecz Żołnierzy AK im. gen. bryg. Leopolda Okulickiego ps. „Niedźwiadek”.

Dlaczego to jest dla nas takie ważne? Niegdyś walczyli o życie rodaków, dziś sami potrzebują naszego wsparcia. Przychodnia Fundacji Pomocy na rzecz Żołnierzy AK to jedyna w Polsce placówka specjalistyczna dla weteranów II wojny światowej i ich rodzin. Idealnie więc wpisuje się w ramy pomocy tym, dla których los naszego kraju nigdy nie był obojętny. – Jako Fundacja PGNiG, angażujemy się w działania na rzecz polskiej historii i wspólnoty narodowej. Wspierany przez nas projekt bezpłatnych badań medycznych, z których skorzystają weterani i inwalidzi wojenni, stanowi niejako cząstkę długu, jaki mamy obowiązek dziś spłacić. Hołd Niezłomnym oddajemy nie tylko salwami honorowymi, a realnymi czynami – mówi Janusz Kowalski, Wiceprezes Zarządu ds. korporacyjnych PGNiG SA.

W stołecznej przychodni kompleksową opieką medyczną objętych jest ponad 8 tys. żołnierzy AK i ich współmałżonków. Około 300 z nich przekroczyło 90. rok życia. Nad zdrowiem pacjentów czuwa 30 lekarzy w 20 specjalnościach.