Fundacja PGNiG wsparła Polonię w Kazachstanie, na Ukrainie, Białorusi. Ponadto pomogła dzieciom w obozach dla uchodźców na Bliskim Wschodzie.

Fundacja PGNiG wsparła organizację spotkania choinkowego dla Polonii w Kazachstanie, które odbyło się 7 stycznia 2018 r. w Kapszagaju. Z przeznaczonych funduszy zakupiono 50 paczek żywnościowych oraz 50 paczek dla dzieci z domu dziecka, którym opiekują się polscy księża. Fundacja PGNiG pokryła również koszty organizacji wydarzenia. Brali w nim udział zawodowi aktorzy, którzy odegrali jasełka i wręczali dzieciom paczki.
W imieniu wszystkich naszych dzieci dziękujemy Fundacji PGNiG. Jesteśmy ogromnie szczęśliwi – powiedział ks. Artur Zaraś, proboszcz parafii NMP w Kapszagaju. Wtórowały mu obdarowane dzieci. – Dziękujemy za cukierki, ciepłe kurtki i prezenty – można usłyszeć na wzruszającym nagraniu umieszczonym na profilu Fundacji PGNiG „Rozgrzewamy polskie serca” na Facebooku.

Pomoc Fundacji PGNiG dla Polonii na Wschodzie To nie pierwsza taka pomoc. W październiku ubiegłego roku Fundacja PGNiG zakupiła 60 wyprawek szkolnych dla dzieci polonijnych w Kazachstanie, w grudniu – 100 paczek żywnościowych dla Polonii na Białorusi, a ponadto 2000 sztuk środków opatrunkowych dla pacjentów hospicjum Dom Miłosierdzia w Gródku Podolskim na Ukrainie. Fundacja PGNiG wspiera także najmłodsze ofiary konfliktów zbrojnych na Bliskim Wschodzie. W listopadzie 2017 r. Fundacja przekazała 50 paczek z przyborami szkolnymi dla dzieci przebywających w domach pokoju na Górze Oliwnej w Jerozolimie oraz w Betlejem. W styczniu tego roku kilkanaście tysięcy sztuk przyborów szkolnych zostało zakupionych dla dzieci w obozach dla uchodźców w Zaatari oraz Al-Azrak (Jordania). Przybory zabrała ze sobą i przekazała potrzebującym delegacja rządowa na czele z minister Beatą Kempą.