„Wyklęty” oparty jest na faktach. – Bohaterami filmu są członkowie zbrojnego podziemia niepodległościowego, walczący z władzą ludową o powojenny kształt Polski. Ludzie ci, mimo olbrzymiej przewagi resortu bezpieczeństwa, wspieranego przez radzieckie NKWD, walczyli do końca o swoją sprawę.

Większość zginęła, a pamięć o nich została przez reżimowych historyków zakłamana. Do dzisiaj w wielu kręgach, w tym opiniotwórczych, uważani są za bandytów – podkreśla autor scenariusza i reżyser Konrad Łęcki.

Pierwszy klaps na planie filmu padł w marcu 2014 r., w Kielcach, a zdjęcia zakończyły się w maju 2016 r. W rolę głównego bohatera filmu wcielili się Wojciech Niemczyk. W pozostałych rolach będzie można zobaczyć Marcin Kwaśny, Marek Siudym, Piotr Cyrwus, Robert Wrzosek, Hanna Świętnicka, Andrzej Plata, Olgierd Łukaszewicz, Ignacy Gogolewski, Janusz Chabior.

Producentem filmu jest założona przez Marcina Kwaśnego, odtwórcę m. in. roli rotmistrza Witolda Pileckiego w filmie „Pilecki”, Fundacja Między Słowami.

Zdjęcia były kręcone przede wszystkim w województwie Świętokrzyskim. Korzystano z plenerów, m.in. na terenie Gminy Sitkówka-Nowiny, w których kilkadziesiąt lat wcześniej rozgrywały się wydarzenia, przedstawione w filmie.

Film będzie miał uroczystą premierę 1 marca 2017 r. w ramach obchodów Dnia Żołnierzy Wyklętych. Do kin w całej Polsce trafi 3 marca 2017 roku. Serdecznie Was zapraszamy.