Dziś odbyła się jedna z wielu inicjatyw promujących pamięć o życiu i dorobku Ignacego Łukasiewicza, związana z obchodami roku jego imienia.

Poczta Polska wprowadziła do obiegu znaczek okolicznościowy z wizerunkiem Ignacego Łukasiewicza – polskiego 🇵🇱filantropa, wynalazcy i społecznika. Fundacja i PGNiG Grupa Kapitałowa jest inicjatorem wydania znaczka i partnerem wydarzenia.

– Nasza Fundacja, działająca od 2004 roku, nosi imię Ignacego Łukasiewicza. Wartości, którymi kierował się Łukasiewicz i wokół których skupiał swoje działania to przede wszystkim nauka, pomoc społeczna oraz patriotyzm – podobne wartości towarzyszą również działaniom podejmowanym przez Fundację oraz inicjatywom, którym udzielamy wsparcia. Cieszymy się, że rok 2022 jest Rokiem Ignacego Łukasiewicza. Pozwoli to na większą intensyfikację działań mających na celu przybliżenie tej postaci społeczeństwu – powiedziała Karolina Dłuska, Prezes Fundacji PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza.